در حال بارگذاری ...
سبــد خرید من
0 محصول
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
 • خانه
 • معرفی انواع روغن ها
معرفی انواع روغن ها

روغَن ها به مایعاتی می گویند که با آب مخلوط نمی‌شوند روی آب شناور می‌مانند. اصولاً روغن به چربی هایی گفته میشود که در دمای اتاق معمولاً به حالت مایع هستند.  از معروف ترین روغن هایی که همه ما میشناسیم میتوان به روغن های گیاهی و حیوانی اشاره کرد.

روغن‌های خوراکی معمولاً از چربی‌های گیاهی یا حیوانی تولید میشوند، که معمولا چربی‌های گیاهی در دمای اتاق به صورت مایع هستند که قالباً این نوع روغن‌ها را از گیاهان، مغز میوه، دانه گیاه و… تهیه می‌کنند.

برای خرید انواع روغن اینجا کلیک کنید.

در ادامه  بعضی از پرمصرف ترین روغن های گیاهی را معرفی می کنیم:

 •         کانولا:

روغن کانولا، زیر مجموعه روغن های گیاهی است که از گونه ای از کلزا استخراج می‌شود که دارای اروسیک اسید پایین است. بیش از 25 درصد دانه کلزا را روغن تشکیل میدهد، علاوه بر آن شامل مقدار قابل توجهی پروتئین نیز هست.

از مزایایی روغن کانولا میتوان اشاره کرد که طعم خاصی ندارد و می‌شود گفت کاملا بی‌مزه بوده و برای تهیه انواع غذاها مناسب است. از طرفی میزان بالای اسیدهای چرب غیراشباع باعث شده است که روغن کانولا  نقطه‌ی جوش بالایی داشته باشد سرخ کردن هم میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. مقداراسیدچرب اشباع روغن کانولا کم است. و شامل هردو اسیدچرب امگا۶وامگا۳ می باشد.  به لحاظ قیمت نسبت به سایر روغن ها بویژه روغن زیتون بسیار مقرون به صرفه است.

برای خرید روغن کانولا اینجا کلیک کنید.

 

 •         کنجد:

یکی از روغن های پرمصرف گیاهی روغن کنجد است که خواص بسیار زیادی دارد. روغن کنجد بیشتر مصرف خوراکی دارد اما برای استعمال خارجی نیز مورد استفاده قرار میگیرد، به عنوان مثال برای درمان لک سوختگی روی بدن مورد استفاده قرار میگیرد. از دیگر مزایای مصرف مداوم روغن کنجد می‌تواند بر تقویت حافظه اشاره کرد.

روغن کنجد دارای درجه بندی از فرابکر تا تصفیه شده می باشد که بهترین نوع آن روغن های فرابکر هستند که شفاف بوده و دارای خواص بیشتری نسبت به سایر رده ها می باشد. مطابق تحقیقات انجام شده، مشخص شده که مقادیر آنتی اکسیدان غنی شده و چربی‌های اشباع نشده در روغن کنجد می‌تواند به کنترل فشار خون کمک کند.

نکته اینکه در مصرف روغن کنجد باید دقت کرد به خصوص برای کسانی که به دانه کنجد حساسیت دارند چراکه روغن کنجد مانند دانه کنجد، ممکن است در بدن واکنش‌های آلرژیک، از جمله آنافیلاکسی تولید کند که بسیار برای انسان خطرناک است.

برای خرید روغن کنجد اینجا کلیک کنید.

روغن ها

 •         آفتاب گردان

از رایج ترین روغن های مصرفی در سبد غذایی ما روغن آفتاب گردان است. این روغن از دانه‌های روغنی گل آفتابگردان تولید میشود. روغن آفتابگردان هم برای پخت و پز و هم برای سرخ کردن مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. روغن آفتابگردان حاوی اسیدهای چرب اشباع شده (۵ تا ۱۶ درصد) بوده و باقی اشباع نشده می‌باشد.

از مزیت های روغن آفتاب گردان میتوان به قیمت آن در مقایسه با سایر انواع روغن اشاره کرد. همچنین به دلیل آنکه این روغن بسیار پر مصرف است درسترسی به آن بسیار زیاد است. 

برای خرید روغن آفتابگردان کلیک کنید.

 •         روغن زیتون

روغن زیتون از میوه درخت زیتون به دست می‌آید. این روغن در آشپزی، تولید لوازم آرایش، تولید دارو و صابون کاربردهای گوناگون دارد.

 1.       روغن زیتون فرابکر: به روغن زیتون بکر که اسیدیته آن کمتر از ۰٫۸ درصد باشد، روغن زیتون فوق بکر گفته می‌شود. میزان تولید این روغن معادل ۱۰ درصد کل تولید روغن زیتون می‌باشد.
 2.       روغن زیتون بکر: یه روغن زیتون بکر که اسیدیته آن کمتر از ۲ درصد باشد روغن زیتون بکر گفته می‌شود.
 3.       روغن زیتون خالص: مخلوطی از روغن زیتون تصفیه شده و روغن زیتون بکر می‌باشد.
 4.       روغن زیتون تصفیه شده:روغن حاصل از تصفیه شیمیایی یا فیزیکی روغن زیتون بکر به شرط عدم ایجاد تغییر در ترکیب تری گلیسریدی آن، روغن زیتون تصفیه شده نامیده می‌شود. میزان اسیدهای چرب آزاد این روغن نباید بیش از ۰٫۳ درصد باشد. این روغن معمولاً از تصفیه روغن زیتون بکر با اسیدیته بالا و شرایط نامناسب تهیه می‌شود. در حدود ۵۰ درصد روغن‌های زیتون بکر تولید شده در آب و هوای مدیترانه‌ای به دلیل بالا بودن میزان اسیدیته و کیفیت پایین به ناچار تصفیه می‌شوند. لازم است ذکر شود که در تولید این روغن هیچ گونه حلالی جهت استخراج آن استفاده نشده‌است و تنها به علت بالا بودن اسیدیته تحت فرایندهای تصفیه فیزیکی یا شیمیایی قرار گرفته‌است. این روغن در مواقعی تحت عنوان روغن زیتون خالص به فروش می‌رسد.

برای خرید روغن زیتون اینجا کلیک کنید.

 روغن ها2

 •         روغن ذرت

روغن ذرت یک روغن گیاهی است که از طریق فشردن دانه ذرت به دست می‌آید و برای برای پخت‌وپز بسیار مناسب است که شامل ۱۳ درصد چربی اشباع شده، ۶۲درصد چربی چند غیراشباعی و ۲۵ درصد چربی یک غیراشباعی می‌باشد. این روغن فاقد کلسترول است و یک قاشق غذاخوری از آن دارای ۱۴ گرم چربی و ۱۲۰ کالری انرژی می‌باشد.

برای خرید روغن ذرت اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها
کالای اساسی
آرایشی و سلولزی
شوینده و بهداشتی
نوشیدنی ها
پکیج مقابله با کرونا
چاشنی و افزودنی
حبوبات و غلات
کنسرو و غذای آماده
پت شاپ
نان ، شیرینی و شکلات
لبنیات
پروتئین و منجمد
چای ، قهوه و دمنوش
آجیل و تنقلات
خانه و آشپز خانه
پکیج های غذایی
فینگر فود
برندها